klub stereoskopické fotografie

Veřejná projekce v TMB 23. 4. 2015

Dne 23. 4. 2015 proběhla v prostorách velkého přednáškového sálu v TMB veřejná projekce pásma Arménie, kterou prezentoval Matěj Boháč.

Velice zajímavé fotografické pásmo nás zavedlo do Arménie, kterou by si jen málokdo vybral jako destinaci pro několikatýdenní pobyt. Nicméně pokud tak učiníte, tak zřejmě nebudete litovat, soudě dle prezentovaných fotek. V pásmu byly k zhlédnutí fotografie z těžce urbanizovaných oblastí, kde vedle sebe kontrastují stavební styly vycházející z historie spolu s megalomanstvím, které ovlivňovalo stavitelský styl v éře Sovětského svazu. Tyto snímky se v pásmu prolínaly s těmi pořízenými mimo městskou zástavbu, na dohled jezer, v hornatých a kopcovitých oblastech, kde se musíte naučit vznášet, abyste nešlapali po rozkvetlém šafránu.

Odhadovaná účast diváků cca 65.

V neveřejné části jsme zhlédli snímky z CODE 15 (i přes remcání některých přítomných jsme zvládli všechny 3 části :), které bude prezentováno na letošním kongresu ISU 2015 pořádaném v jihokorejském Busanu. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zapojili do CODE 15 za náš klub. Bylo patrné, že po kvalitativní stránce, a z mého pohledu i po té umělecké, patříme k těm nejlepším.

Dále jsme shlédli fotky "mašinek", které pořídil Honza Junaštík a pár fotografií Honzy Kříženeckého dokumentujících scény z nově připravovaného filmu Malý Pán.

Ještě před samotnou projekcí pak zbyla chvilka na prohlédnutí páru snímků z pásma IB 2014 v panoramě. Fotky vypadaly skvěle a všem, co mají v květnu cestu přes Brno, doporučuji se v TMB zastavit a fotky si prohlédnout.

text a foto Martin Zimmerman

TMB 23. 4. 2015

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá

TMB 23. 4. 2015

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá

TMB 23. 4. 2015

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá