klub stereoskopické fotografie

Neveřejné setkání klubu v TMB 8. 1. 2015

Dne 8. 1. 2015 proběhlo první neveřejné zasedání skupiny Stereovize v novém roce 2015.

Začátek sezení se nesl v duchu testování nové techniky. Prvním kouskem byl Matějův mini počítač vyvedený v hliníkovém a dřevěném šasi (spouštěcí tlačítko ze švestkového dřeva nemělo chybu – jen slivovici na promazání majitel počítače jaksi opomněl – snad bude náprava zjednána na dalším sezení). Druhým kusem „nové“ techniky byla dvojice projektorů Epson, u kterých se Marek odvážil přestřihnout pupeční šňůru. Výsledek, zvýšené rozlišení promítaných snímků. I propojení s dřevěným počítadlem bylo bez problému (vyjma malé Linuxové akrobacie).

Po zprovoznění promítací techniky byly promítnuty fotky:

Konečně se nám tedy podařilo rozchodit na jedné technice jak projekci statických snímků tak stereoskopického videa.

Představen byl také nový způsob použití stereoskopického kukátka, který vymyslel Honza Kříženecký. Toto jsem mírně upravil pro výměnu snímků na stereo kartičkách, doplnil o potřebné popisky a návod a celé je to pěkně zabaleno v kartónové krabičce s potiskem. Za účelem výroby prototypu byla použita pásma, která jsem nafotil v prosinci 2014 na Ukrajině (Černobyl, Pripyat, Pervomajsk a Duga 3).

Dalším bodem programu bylo naplánovat další sezení a veřejné projekce. Dohodnutý plán je následující:

Na projektu Ignis Brunensis 2014 proběhla za přispění Marka a Mirka první selekce neefektových fotek z ohňostrojů. Dále proběhne výběr efektů, doladění pásma na finálních 50 snímků, grafický post-processing, zasazení do masek pro Panoramu a vysvícení na film.

Makro-box se opět posunul kupředu a vypadá to, že sklo na box je naděleno. Nyní je potřeba provést design kovové části kukátka a to pak nechat vyrobit (nejlépe u Richarda ;-).

Opakujícím se evergreenem bylo nezvolení si předsedy (bezvládí pokračuje dál, a vypadá to, že nám to nevadí, až na TMB ;-) stejně tak jako aktualizace listu členů skupiny.

text Martin Zimmerman, foto Mirek Kopeček a Martin Zimmerman

TMB 26. 11. 2014

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá

TMB 26. 11. 2014

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá

TMB 26. 11. 2014

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá

TMB 26. 11. 2014

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá

TMB 26. 11. 2014

stereofotografie z akce, levá-pravá-levá