klub stereoskopické fotografie

Veřejná projekce v TMB 27. 2. 2013

Dne 27.2 2014 proběhla v prostorách velkého přednáškového sálu veřejná projekce. Tato byla dělena do dvou částí.

V první části prezentoval Tomáš Loun své pásmo Afrika, ve kterém prezentoval své snímky z výpravy po čtyřech jihoafrických státech – Jihoafrické republice, Botswaně, Zimbabwe a Namibii. Zprostředkovaně jsme tak mohli navštívit Viktoriiny vodopády, zvířata v deltě řeky Okavango a národním parku Etosha. Navštívili jsme také kmen Himbů, Fish River kaňon - druhý největší na světě i město duchů u Lüderitzu. Výprava byla zakončena návštěvou mysu Dobré naděje a výstupem na Stolovou horu u Kapského města.

V druhé části nás Marek Audy zavedl do zcela jiného prostředí a na jiný kontinent. Dokumentárním filmem Domino - hra v podkroví Ztraceného světa nám Marek prezentoval objevování nejdelší křemencové jeskyně světa na stolových horách Venezuely. Dokument nás zavedl na masiv Chimantá a prezentuje nelehkou práci novodobých objevitelů, kteří se nezlomnou vůli vydávají do útrob stolových hor, domorodci nazývanými tepui, za účelem zmapování nových jeskynních systémů a života, který se v těchto jeskyních vyskytuje. Jako přídavek pak byl ještě promítnut krátký dokument z jeskyní v Moravském krasu.

V neveřejné části setkání se pak neodehrálo téměř nic, protože zúčastněných členů klubu bylo málo. Proto plánovaná debata, ohledně příspěvků jednotlivých členů klubu na veřejnou projekci co proběhne 24.4 2014, s největší pravděpodobností proběhne elektronickou formou.

text a foto Martin Zimmerman

TMB 27. 2. 2014

stereofotografie z projekce, levá-pravá-levá

TMB 27. 2. 2014

stereofotografie z projekce, levá-pravá-levá

TMB 27. 2. 2014

stereofotografie z projekce, levá-pravá-levá