klub stereoskopické fotografie

Deváté stereoskopické setkání

Po předchozím setkání jsme vyhrožovali, že s přibývajícím denním světlem nám nebude útulná kavárna caféidoskop stačit, anžto velká okna není jak zatemnit. Nakonec jsme ale tmu bez nesnází vyrobili pomocí černé igelitové plachty, kterou dodal Honza Junaštík. Příští sraz (14.10.) je již teď dohodnut na stejném místě, díky igelitu se nás tam hned tak nezbaví...

Projekce byla polarizovaná analogová kinofilmová, téměř (či zcela) všechny snímky, které jsme toho večera viděli, byly foceny Belplascou. Jako první promítal Petr Lukeš fotky z nedávné pracovní cesty do Kostariky a Panamy. Následovala série hradeb v Dubrovniku, kterou nafotil p. Kolář v polovině 60. let. Snímky nejsou pro potřeby projekce dokonale sesazené, vše ale vynahradí pozoruhodná historická hodnota. Aby toho nebylo málo, přidal jsem i já s Jendou po několika fotkách z letošní zimy.

Honza Junaštík se nám pochlubil svojí dvojicí Canon A590, synchronizovanou pomocí SDM. foťáky jsou provizorně přišroubovány jeden vedle druhého - až bude levý vzhůru nohama a tím pádem objektivy přijatelně blízko, bude možné podat reportáž stereoskopicky (s deviací ve slušných mezích:-). Účastníků nebylo mnoho, zase byli všech věkových kategorií, od batolat po zasloužilé kmety. Snad se to alespoň některým líbilo. Každopádně všem děkujeme, že přišli (/přibatolili se)!

Matěj Boháč

stereosraz 10.6.2009

zatímco mladší generace se věnuje instruktáži v používání projektoru...

stereosraz 10.6.2009

...protřelí fotografové se před shlédnutím projekce důkladně posilňují.

stereosraz 10.6.2009

téma konverzace v pauze mezi promítáním je více, než zřejmé