klub stereoskopické fotografie

Šesté stereoskopické setkání

28.1.2009 jsme měli opět rezervovánu kavárnu caféidoskop. Dorazilo něco přes třicet lidí, polarizační brýle jsme rozdali i několika náhodným hostům.

Projekci krátce zahájil Jenda Kříženecký diapozitivy z proběhlých akcí klubu a upozornil všechny přítomné, že klub slaví první výročí. Následoval můj cestopis z Bolívie, Jendova reportáž z Benátek, a na tu jsme tématicky navázali reportáží z náhradní lodní dopravy (X-21), nevšední výluky, která na několik týdnů přenesla trochu benátské atmosféry i do Prahy. Na závěr promítl pan Kolář dvě série stereofotografií z konce šedesátých let, doprovázené zasvěceným komentářem: panorama z hradu Rábí a konec vysílače na Bukové Hoře. Po projekci kolovalo mezi pozůstalými hosty kukátko s Jendovými středoformátovými diapozitivy. Kdo neodešel, mohl tak spatřit stereofotografii v technicky nejdokonalejší formě.

25. března se setkáme v Caféidoskopu znova, blížící se letní slunovrat nás však zanedlouho donutí hledat nějaký jiný prostor, kde je možné zatemnění.

Matěj Boháč